Pomysł na drona

Czym są drony większość z nas już chyba wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości oraz dodatkowo nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To jednakże dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od własnego pierwowzoru odbiega tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu wrażenie, jakby w rzeczywistości był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To jednakże nie wszystko, ponieważ drony FPV są w znaczącej liczbie przypadków używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas należy przelecieć swoją maszyną określony odcinek. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Prócz tego, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez wiele osób globalnie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga przeznaczenia bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja umożliwia na osiąganie bardzo dużych prędkości, a także sprawia że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko i wyłącznie w wyścigach, niemniej jednak również w trakcie wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez swoje okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i w rzeczywistości uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Więcej: http://projektdron.com.pl.

Dodaj komentarz