Zakup gotowych spółek, spółek zadłużonych

Fala oszustw ze strony zagranicznych oraz polskich spółek, ciągłe postępowania sądowe i artykuły w mediach przyczyniło się do tego, że Rodacy w wielu wypadkach pytają czy spółki z natury oszukują?. Odpowiedź na to pytanie jest jednoznaczna – nie, niemniej jednak spostrzeżenie wymaga określenia, dlatego też na tym w tym momencie się skupimy.

To, że spółki z długami przejmuje za właściwe pieniądze nieprosperującą firmę a w przyszłości zaczyna w jednym momencie wychodzić na zwykłą nie znaczy, że w takiej sytuacji dochodzi do oszustwa.
Często po prostu kontrolowanie oraz obrót spółkami organizowane zostały do momentu transakcji przez osoby, które nie były w stanie właściwie gospodarować zasobami majątkowymi firmy. To także nie znaczy, że pieniądze zostawały wydawane na zbędne cele. Wszak każda firma poza profitów, ponosi też koszty a te wcale nie są niskie. Same opłaty za media w niektórych specjalistycznych przedsiębiorstwach mogą wynosić nawetdosłownie kilkadziesiąt tysięcy zł miesięcznie! Skup Spółek Zadłużonych , a oprócz tego ich zakładanie powinno być w jakiś sposób ograniczone. Właściwie każdy przedsiębiorca, który zamierza wyprodukować i prowadzić bardzo dużą firmę powinien koniecznie przejść odpowiednie szkolenia (obowiązkowo), które zminimalizowałyby ryzyko niepowodzenia. Wszakże tak na prawdę Przejęcia spólek zwykle są wynikiem nieprawidłowego, nienowoczesnego zarządzania, na którym cierpi nie jedynie kadra zarządzająca i kontrahenci, ale przede wszystkim ludzie zatrudniani w niższych szczeblach firmowej hierarchii, dla których liczy się jedynie godne, regularne uposażenie.

Zobacz więcej: Przejęcia spólek .

Dodaj komentarz