Trening sztuk walki

Oferta trenowania egzemplarzy walki w ogromnej liczbie przypadków jest błędnie interpretowana. W pewnych przypadkach zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej możliwości przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

W tym momencie dlatego należynależy wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, ale na zaprezentowanie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto zatem powinien zdecydować się na trening? W zasadzie właściwie każdy. Wystarczy spełniać jeden, konkretny i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki posiadają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych emocji. Powinny jednocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pomiędzy sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, aby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, albo przynajmniej minimalizować taką możliwość. Jeżeli już w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo z dużą uwagą przemyślane. Właściwie każdy chwyt posiada własne zastosowanie w konkretnej sytuacji. Wydawać ażeby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choć realnie nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie często pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. Jeśli wykazuje taką chęć a jako rodzice mamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego wymagań.

Sprawdź: krav maga Głębocka.

Dodaj komentarz