Ogłoszenia – sprzedam spółkę

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki to bardzo częsty cel polskich przedsiębiorców. Od wyznaczenia go, do realizacji długa droga, która usłana jest szeregiem trudnych i nieprostych formalności wymagających dobrej znajomości przepisów prawnych, czego niektórym na nieszczęście czasem brakuje.

Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji ma możliwość być sprzedaż gotowych spółek a w przypadku przedsiębiorców, dokładniej mówiąc ich kupno. Wówczas wszystkie formalności, które byłyby skomplikowane do dopełnienia zostają całkiem legalnie pominięte.
Pojawia się natomiast pytanie, czy osobę, którą zainteresują gotowe spółki można nazwać zdolnym do podjęcia działalności przedsiębiorcom? Przecież zwykle bywa tak, że spółki to poważne przedsięwzięcie, któremu daleko jest od prowadzenia niewielkiej, jednoosobowej działalności gospodarczej. Rzeczywiście, coś w tym jest. Niemniej jednak nie można zapominać, że dzisiejszym rynkiem rządzi się zasada kto ma pieniądze, ten posiada władzę. Edukację z kolei nabywa się z zdarza się, że a obrót spółkami i pieniądze na inwestycję czekać nie mogą. Dzisiaj zyskują wyłącznie ci, którzy ryzykują. Nie istotne jest czy kojarzymy się na zakładzie produkcyjnym, czy również nie. Na rynku działa wielu profesjonalistów, którzy podejmą się zarządzania działalnością i obecnie z ichniejszym pomocy można w takiej sytuacji korzystać. Prawda jest taka, że odpowiedzialność prezesa, który inwestuje kończy się tam, gdzie on sam sobie tego zażyczy. Prawo tak na prawdę nie ingeruje w korelacje pomiędzy właścicielami firmy a zatrudnionymi w niej pracownikami.

Więcej: spółkę sprzedam.

Dodaj komentarz