Obrót spółkami

Rynek spółek w Polsce rządzi się swoimi prawami. Prawda jest taka, że w każdym kraju przepisy dotyczące prowadzenia spółek wyglądają inaczej, dlatego teraz nie da się tego w żaden sposób uogólnić.

Bezsporne niejasności wpływają na to, że Polacy niedużo wiedzą o mechanizmach działania, jakimi rządzi się spółkowa branża. Nie mamy pojęcia dlaczego spółki zadłużone nie są od razu zamykane a w dalszym ciągu prosperują i zatrudniają specjalistów. Być ma możliwość faktycznie w sieci za niewiele jest treści o tym w jaki sposób spółki funkcjonują i kto tak na prawdę nimi rządzi.
Dziś coraz częściej można natknąć się na ogłoszenia o informacji spółki zadłużone kupię. Co to oznacza? Na 1szy rzut oka wydaje się, że ktoś, kto nie ma dużo wspólnego z biznesem woli być obecnym w branży i wydaje mu się, że o ile uda mu się kupić za dobrą cenę jakąś ledwo działającą firmę to po paru miesiącach ją zamknie, ale jego nazwisko będzie już znane. Nic bardziej mylnego. Dziś zadłużone spółki to prawdziwa żyła złota i doświadczeni przedsiębiorcy perfekcyjnie o tym wiedzą. Przede wszystkim trzeba oddzielić rzeczywistość od mentalności. To, że firma posiada długi, wcale nie oznacza, że nie przynosi przychodów. Chodzi o to, żeby zajęła się taką firmą osoba, która będzie umiała adekwatnie gospodarować pieniędzmi i znajdzie środki zarówno na spłatę zadłużeń, jak i na pokrycie obowiązkowych kosztów a też na zarobek, który przecież w prowadzeniu biznesu jest fundamentem. Portfele prezesów i zarządców powinny pękać w szwach, bo tym rządzi się biznes.

Zobacz: przejmę zadłużoną spółkę.

Dodaj komentarz