Niesamowita zabawa w latanie

{Ostatnimi czasy coraz większą popularnością cieszą się drony. Na początek były one traktowane jako zabawki, ale obecnie coraz bardziej zyskują na znaczeniu. W wielu krajach realizowane są aktualnie testy, które mają w przyszłości umożliwić dronom dostarczanie paczek oraz zakupów do naszego domu.

Na drony roznoszące zakupy w przyszłości powinno się niestety poczekać jeszcze kilka lat, niemniej jednak już w tej chwili warto zaznajomić się z tym sprzętem. Aktualnie niezwykłą popularnością cieszy się używanie dronów do budowy wspaniałych zdjęć oraz dodatkowo zdjęć z lotów ptaka. Zbudowanie wspaniałych ujęć z lotu ptaka za pomocą drona nie jest niestety proste. 
Najtrudniejszym aspektem jest umiejętność latania tym dość specyficznym sprzętem. Samo opanowanie latania nie zajmie wam długo, jednakże niestety istnieje sporo zagrożeń w powietrzu dla waszego drona. Nawet najlepsi specjaliści potrafią w pełni zmarnować ten dość drogi sprzęt. W pewnych przypadkach wystarczy kilka ptaków albo bardzo silny podmuch wiatru i wasz dron uderzy o skałę i zostanie w pełni zniszczony. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji nigdy latać dronem, to nie ma co inwestować zaraz w bardzo drogie, profesjonalne drony. Modele służące do wykonywania wysokiej jakości fotografii lub filmów kosztują od około dziesięciu tysięcy w górę. Większość fachowców poleca jednak drony kosztujące co najmniej dwadzieścia tysięcy. Warto zatem na początku zainwestować w o sporo tańszy sprzęt za pomocą którego nauczycie się idealnie obsługiwać drona. Gdy nauczycie się już pewnie obsługiwać drona w powietrzu, warto wówczas zainwestować w specjalistycznego drona do kręcenia filmów. Przy używaniu specjalistycznego sprzętu warto zawsze sprawdzać prognozę pogody i nie latać dronem, o ile aktualnie istniejące warunki atmosferyczne mogłyby uszkodzić waszego drogiego drona. 
Więcej: projektdron.com.pl. |Czym są drony większość z nas już prawdopodobnie wie. Dla przypomnienia, są to niewielkie latające urządzenia, które zazwyczaj służą do filmowania z powietrza. Mają zamontowana kamerę wysokiej rozdzielczości , a oprócz tego nadajnik radiowy, dzięki któremu przekazują obraz pilotowi, sterującymi dronem z ziemi.

To natomiast dla przeciętnego Kowalskiego na dłuższą metę jest nudne, dlatego zmodyfikowano nieco formułę działania dronów i wprowadzono coś, co nazywa się dronem FPV.
Taki dron, od swojego pierwowzoru różni się tym, że posiada zespół kamer potrafiący uchwycić obraz konieczny do odtworzenia go poprzez okulary FPV, które zakłada pilot. Dzięki temu towarzyszy mu wrażenie, jakby rzeczywiście był w tym dronie. Niesamowita sprawa i nie zrozumie tego nikt, kto jeszcze nie spróbował. To natomiast nie wszystko, ponieważ drony FPV są w wielu przypadkach używane do wyścigów, gdzie przez jak najkrótszy czas należy przelecieć swoją maszyną określony odcinek. Lot odbywa się z ogromnymi prędkościami (jak dla dronów), dochodzącymi do 100km/h. Przy tym, drony obejmują bardzo niski pułap w czasie wyścigu, co jeszcze mocniej podbija uczucie prędkości u pilota. Nie da się ukryć, że wyścigi dronów niedługo staną się ważnym sportem, który będzie uprawiany przez wiele osób na całym świecie.
Jeśli chodzi o same maszyny, którymi są drony wyścigowe, to ich przygotowanie wymaga zastosowania bardzo lekkich materiałów. Taka konfiguracja pozwala na osiąganie bardzo dużych prędkości, a również sprawia że urządzenia są bardzo zwrotne. Drony FPV są wykorzystywane nie tylko i wyłącznie w wyścigach, niemniej jednak też podczas wykonywania wszelkiego rodzaju akrobacji. Pilot obserwujący to wszystko z ziemi przez swoje okulary FPV, może poczuć się jakby siedział w kabinie samolotu za sterami i w rzeczywistości uczestniczył we wszystkich tych wydarzeniach, które dzieją się wysoko ponad jego głową.
Sprawdź również informacje na stronie: http://projektdron.com.pl/page/polecane-linki-6/.

Dodaj komentarz