Medycyna oraz terapia rehabilitacyjna – pomoc dla każdego

Każde złamanie to bardzo duża trauma dla człowieka. Nie ma się z innymi sprawami czemu dziwić, w końcu tego rodzaju przykre sytuacje nie spotykają nas każdego dnia, a gdy już się zdarzą czynią nas niezdolnymi do samodzielnego funkcjonowania. Na szczęście kości zrastają się bardzo szybko i w szpitalu nie zostajemy na zbyt długo, natomiast to dopiero początek drogi do odzyskania całkowitej sprawności.

Bezpośrednio po wyjściu na ulicę ze szpitala, powinniśmy zarejestrować na rehabilitację. Dzięki niej odbudujemy mięśnie, które w okresie pobytu w szpitalu i unieruchomienia kończyny ze stuprocentową pewnością straciły na sile. Jeżeli już mieliśmy złamaną nogę, całkiem możliwe, że będziemy od nowa uczyć się chodzić. Dlatego pragniemy zaznaczyć jak ważny jest tutaj dobry terapeuta rehabilitacyjny, który będzie znał się na rzeczy. Rehabilitacja przeprowadzona po łebkach bardzo opóźni nasz powrót do całkowitej sprawności, a może dosłownie wywołać dodatkowe dolegliwości. Głównie jednakże, fizjoterapeuta wstępnie oceni czy nasze kości pozrastały się świetnie i czy nie ma dodatkowych zagrożeń.
Powyższe kwestie są najistotniejsze, ponieważ raz zdarzają się przypadki gdy źle zrośnięte kości powodowały bóle, albo w ogólności utrudniały poruszanie się. Wówczas niestety będzie trzeba ponownie odwiedzić szpital, niemniej jednak nie gorzej dowiedzieć się o tym szybciej niż później. Leczenie po złamaniach może obejmować też konieczność przyjmowania dodatkowych leków, zarówno przeciwbólowych jak i stymulujących przyrost mięśni – dzięki temu szybciej będą mogły się one zregenerować. Część z tych leków dostępna jest tylko na receptę, a zatem zaniechanie rehabilitacji odetnie nas od sposobów ich przyjmowania. Odradzamy jak możemy próby powrotu do normalnej aktywności bez rehabilitacji, może się to skończyć powtórnym złamaniem, a nawet jeszcze gorszymi konsekwencjami.
Podsumowując temat, powinno się pamiętać ażeby zawsze zajmował się nami odpowiedni rehabilitant, gdy jesteśmy bezpośrednio po poważnym urazie lub złamaniu kończyny. Pozwoli nam to na szybki powrót do pełnego zdrowia, a również ustrzeże nas przed poważnymi konsekwencjami, które mogłyby wystąpić przy próbach rehabilitacji na swoją rękę, kiepskiej fizjoterapii, czy co gorsza próbach powrotu do pełni obciążeń z dnia na dzień.

Warto sprawdzić: dobry masażysta Gdańsk

Dodaj komentarz