Firma aktuarialna – usługi

W przypadku likwidacji czy również procesu upadłościowego firmy warto skorzystać z usług fachowych firm, które specjalizują się w usługach takich jak wycena aktuarialna. Wyceniane są różnorodne podmioty gospodarcze, zarówno firmy, spółki, jak także instytucje czy przykładowo wartości niematerialne oraz prawne, tj. patenty posiadane przez daną firmę.
Kiedy korzystać z usług firmy aktuarialnej?
Należy rozpocząć od wyjaśnienia, że biuro aktuarialne to firma, która specjalizuje się w wycenach inwestycyjnych a także aktuarialnych, które realizowane są na zlecenie klientów, takich jak firmy, spółki, instytucje oraz inne podmioty gospodarcze.

Taka wycena jest konieczna między innymi w sytuacji toczących się spraw cywilnoprawnych dotyczących danej działalności gospodarczej, jak też w przypadku likwidacji firmy, czy fuzji spółek (zobacz więcej: wycena znaku towarowego). Warto być świadomym również o tym, że firma aktuarialna para się fachową wyceną wartości niematerialnych a także prawnych, przykładowo takich jak znak towarowy czy relacje z klientami. Prócz tego, wyceniane są też rezerwy, które w założeniu powinny być przeznaczone na świadczenia dla pracowników, takie jak renty, odprawy, emerytury czy dodatki do delegacji (sprawdź również: wycena spółki). A dodatkowo firmy aktuarialne oferują również szkolenia a także warsztaty dla pracowników z zakresu wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Szkolenia przeznaczone są dla firm a także instytucji działających w różnych branżach. Firmy aktuarialne podejmują się również analizy, jak też oceny projektów finansowych, w głównej mierze projektów restrukturyzacji.

Sprawdź również informacje na stronie: firma aktuarialna.