Dobre szczoteczki do zębów

Wybór szczoteczki w każdej chwili powinien być podyktowany nie tylko i wyłącznie kondycję zębów, niemniej jednak również stanem dziąseł i całej jamy ustnej. W sytuacji osób, które mają nadwrażliwe dziąsła i jednocześnie też płytko osadzone nerwy, właściwym rozwiązaniem będą szczoteczki typu sensitive. Szczoteczka taka nie dociera głęboko do szyjek zębowych.

Równocześnie też nie powoduje krwawienia. Pasta do zębów, która powinna być zastosowana razem z taką szczoteczką, także musi być bardzo delikatna.
Stawiamy tutaj głównie na pasty z jak najmniejszą ilością fluoru. Pasta wybielająca także może go mieć niedużo. Fluor, który jeszcze w ostatnim czasie wychwala no, jako najlepszy sposób na to, by zapobiec demineralizacji zębów, dzisiaj, w świetle najnowszych badań, okazuje się substancje wysoce toksyczną w przypadku problemów z szyjkami zębowymi , a ponadto nadwrażliwym i zębami. Im zęby są słabsze, tym o dziwo mniej fluoru trzeba dostarczać. W takiej okoliczności konieczne jest także stosowanie jedynie pastelowych szczoteczek, których włókna zakończone są w ten sposób. Jedną z takich szczoteczek jest Curaprox Ultra Soft. Szczoteczka ta przeznaczona jest przede wszystkim do codziennej higieny zębów osób, które mają kłopoty z krwawieniem dziąseł paradontoza , a dodatkowo z wrażliwymi dziąsłami i zębami. W przypadku takiej szczoteczek nie dochodzi do mikrouszkodzeń dziąseł, a przez to nie ma możliwości powstawania niedużych stanów zapalnych, które później mogłyby się przeistoczyć w poważniejsze problemy. Zauważając te informacje, wybór dobrej szczoteczki powinien być podyktowany zawsze indywidualnymi cechami.

Polecana strona: curasept.

Dodaj komentarz